| mariusraduica a întrebat:

Am un telefon utok 351d pearl white de vreo doua luni. Toate bune si frumoase, la banii astia isi face treaba chiar bine. Nu ma asteptam sa mearga atat de bine si fara sa imi faca figuri. Insa am o nelamurire : de ce nu am la camera la optiuni modul hdr si autofocus? Am descarcat aplicatia hardware info si la camera imi apare ca suporta autofocus dar nu gasesc nicaieri o optiune pentru asa ceva. In descriere imi arata ca are si hdr si multe alte optiuni. Mi-am luat teapa eu la capitolul asta, sau mai au si alti utilizatori problema asta?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Chiar daca ar avea HDR, la un telefon de 200 RON nu cred ca te poti astepta la cine stie ce! Uita-te la setarile camerei, schimba de pe mod automat pe manual si invers daca are si vezi, daca nu gasesti HDR-ul inseamna ca nu are! Autofocus-ul este usor de depistat, cand apropii sau distantezi telefonul de un obiect vei observa ca imaginea se incetoseaza usor si-si revine, daca face asta inseamna ca focuseaza singura, cand apesi pe ecran iti focuseaza? normal orice telefon focuseaza atunci cand faci o poza...