| Ion50 a întrebat:

Salut.Am un telefon Vodafone smart ultra 6 la care i-am uitat parola, stie cineva un cod de deblocare? Multumesc

2 răspunsuri:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Nu stiu cum ai putea sa il deblochezi. Suna mai intai la Vodafone, vezi daca se poate rezolva. Daca nu merge, poti sa dai reset telefonului. Asta inseamna insa ca iti vei pirede toate datele.
Pentru resetare:

1. Opreste telefonul. Dai shutdown adica. Ti apasat pe butonul de oprire si alegi de acolo.

2. Odata ce telefonul este oprit, tine apasat pe butonul de pornire si Volum+ (adica tasta de volum de sus) in acelasi timp. Dupa vreo 10 secunde ar trebui sa apara un Android pe ecran.

3. Odata ce apare, apasa scurt pe butonul de pornire ca sa intri in recovery mode.

4. Odata ce esti in meniul recovery, voloseste tastele pentru volum ca sa navighezi si tasta de pornire ca sa selectezi. Du-te la wipe data/factory reset.

5. Selecteaza Yes delete all user data.

6. Daca e necesar si nu te scoate imediat din recovery mode, selecteaza Reboot System Now.

Totusi telefonul ar trebui sa aiba ceva masura in caz ca iti pierzi parola. Suna mai intai la Vodafone.

Sper ca te-am ajutat happy

| Stelian_Stefan_Nicola_1988 a răspuns:

Salut. Dacă este vorba de codul Pin singura soluție este sa contactezi operatorul tău de telefonie. Dacă este vorba de codul telefonului singura soluție este sa dai hard reset. O sa pierzi toate datele pentru care nu ai back-up pe google sau în pc. Bafta!