| MaxKiller a întrebat:

Salut am un Vodafone Smart 2 si am incercat sai instalez cyanogenmod 7, dar nu a reusit.

Acum se deschide, apare logoul de la Vodafone si ramane asa...

Cine ma poate ajuta sa il repar...sa lase cat mai multe raspunsuri si link-uri pentru programe daca e cazul.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Andrei1099 a răspuns:

Intra iar in recovery si fai wipe reset s-ar putea sa mearga, cred ca a facut boot loop, o greseala pe care o faac multi este sa instaleze fara sa reseteze telefonul.

| MaxKiller explică (pentru Andrei1099):

Am facut si asta dar tot nu merge.
Stii vreun program gen Odin?
Fiindca ma incercat Odin dar e doar pentru Samsung.

| Andrei1099 a răspuns (pentru MaxKiller):

SP flash, dar trebuie sa ai romul.

| Andrei1099 a răspuns (pentru Andrei1099):

Incearca sa pui alt recovery cu sp flash si apoi instaleaza un custom rom.

| MaxKiller explică (pentru Andrei1099):

Pai am romul original al telefonului.

| Andrei1099 a răspuns (pentru MaxKiller):

Incearca sa il pui, probabil ca nu ai partitionat cardul bine, in cazul in care la telefonul tau trebuie.

| MaxKiller explică (pentru Andrei1099):

Tu ai mai folosit sp flah?
daca da ajuta-ma si pe mine cu nste instructiuni.
iti multumesc pentru ajutor.

| Andrei1099 a răspuns (pentru MaxKiller):

Https://forum.vodafone.ro/......td-p/53240 uite aici o solutie mai usoara.

10 răspunsuri:
| mihaicat230 a răspuns:

Salut, si eu am facut la fel! trebuie sa te duci la un service si sa iti schimbi softul! sau daca e in garantie du-te si lasa-l acolo, dureaza la Vodafone o saptamana, daca te duci la un service din piata ti-l face pe loc!

| MaxKiller explică (pentru mihaicat230):

Deci stai sa inteleg daca il duc la magazinul Vodafone il tine o saptamana si daca il duc la un doctor gsm il face pe loc?
Nu stiu de ce il tine o saptamana ca oricum iti da altul.laughing

| Tavy201 a răspuns (pentru MaxKiller):

Nu iti da altul nicicum. ti-l repara pe ala