| Constantin_Jitaru_1985 a întrebat:

am un xperia Z5 premium, i-am blocat modelul de deblocare si l-am dus la un service sa mi-l deblocheze. iar acum nu imi da voie sa ma loghez pe el nici cu adresa de yahoo mail, nici cu cea de g-mail. imi spune intr-unaca nu e corecta adresa. ce pot sa fac? va multumesc mult.

4 răspunsuri:
| jonelx6 a răspuns:

In primul rand, data viitoare nu il mai duce la service, tot ce fac ei, puteai sa faci si tu acasa.
1. Stingi telefonul
2. Intri in recovery mode (apesi volume up+power button)
3. navigand cu butoanele de volum, alegi resetare din fabrica
4. aprinzi telefonul si gata

In al doilea rand posibil sa fi gresit parola sau emailul (probabil ai aceeasi parola la ambele mailuri). Incearca sa faci un cont nou google, si daca nu merge, e de la soft

| Constantin_Jitaru_1985 explică (pentru jonelx6):

Nu sunt gresite nici parola nici emailul. si nici un alt cont nou nu imi da voie sa fac. mereu ma reduce la pagina unde imi scrie ca sa accesez un email care a mai fost folosit pe acest dispozitiv. oricum multumesc pentru raspuns si am sa incerc sa fac cu mi-ati sugerat. multumesc inca odata,

| Constantin_Jitaru_1985 explică (pentru jonelx6):

Salut. revin cu o intrebare la tine. ai cum sa ma ajuti cu un program ceva sau sa imi spui ce sa caut ca sa imi instalez softul pe telefon? m incercat si arianta din butoane si nu merge. astept un raspuns. multumec mult.

| jonelx6 a răspuns (pentru Constantin_Jitaru_1985):

Ai aici un tutorial complet pentru reinstalare soft, cu toate linkurile:
http://xperiafirmware.com/8-firmware/123-sony-xperia-z5-e6653
vezi daca modelul tau corespunde, asta e pentru xperia z5 normal, daca ai varianta dual sim, iti trebuie alt soft.