| Pasztor_David_1990 a întrebat:

Salut, am vandut un iphone xs nou nout sigilat, am trimis in colet si factura tot si se pare ca s-a furat... ce pot sa fac ca nu mai am nici actele de la el si nu a fost activat. Am doar poze cu cutia unde se vede IMEIul.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Ce anume s-a furat telefonul? Sau factura? Ca nu inteleg.

| dannyel86 a răspuns:

Daca acel colet s-a pierdut intre compania de curierat si destinatar, va trebui sa faci sapaturi la compania care a asigurat transportul (firma de curierat sau Posta Romana, dupa caz). Un produs nu poate disparea pur si simplu.
Destinatarul putea primi coletul doar daca platea suma de bani.
In cazul in care coletul a fost "cu verificare", iar cumparatorul a sustras iphone-ul si a fugit fara sa mai dea banii, e neglijenta curierului, iar el trebuie sa plateasca pentru aceasta scapare.
Intereseaza-te de parcursul coletului, daca vrei lamuriri si solutii.

| antimulte a răspuns:

S-a furat, cum? Pe drum, de la curier, de la noul proprietar. De la cine s-a furat, acela raspunde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ai pus o valoare coletului?