| RAZVPS a întrebat:

Am vazut pe olx iPhone 4s cu iCloud la 100-200 ron. Daca cumpar unul, am vreo posibilitate sa deblochez iCloud si sa il fac sa mearga ca nou, inclusiv sa dau apeluri? Merita sa "ma bag" sa incerc chestia asta? Daca da, cum/cu ce?

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| AnonimusGate a răspuns:

Nu merită i prea scumpă deblocarea in icould

4 răspunsuri:
| diablo2 a răspuns:

Singura sansa ca sa il deblochezi este sa ii cumperi o placa noua de baza neverlocked, altcumva nu ai cum placa costa in jur de 400-500 de roni deci nu se merita.

| AnonimusGate a răspuns:

Poți să-l deblochezi dar prețurile diferă uni cer 600 alți 800 după ce scapi de icould il poți folosi ca unul nou dar ideea i că nu-i rentabil să cumperi unu blocat, poate fi furat și te trezești cu poliția la ușă. Cu 100-200 nu știu unde ai văzut dar im fine, dacă reușește să-l deblocheze merge absolut orice, dacă telefonul nu este defect... să facă figuri gen i pică semnalu, nu merge wi-fi

| AnonimusGate a răspuns:

Fundă?

| RAZVPS explică (pentru AnonimusGate):

Http://olx.ro/oferta/iphone-4s-cu-icloud-ID2C8R1.html#b748adff89
http://olx.ro/oferta/iphone-5c-16gb-codat-icloud-ID2LM8b.html#b748adff89
Aici am vazut.

Multumesc de raspunsuri. Ma refer daca pot debloca singur iCloud, de acasa, de pe laptopul personal.