| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Anul trecut mi-am cumparat un S9+ second hand. Toate bune si frumoase pana luna trecuta, cand nu mai stateam o ora jumatate ca sa se incarce, trebuie sa stau vreon 5. Daca mutam cumva incarcatorul mergea dar acum nu mai vrea deloc, plus ca aseara am fost plecat, bateria a ajuns la 0 si acum nu mai vrea sa se incarce. Sa fie din cauza mufei de incarcare sau a placii de baza? Sau ce as putea sa ii fac?

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie schimbata mufa din telefon aceea sa dezlipit de pe placă si numai face contact, mergi cu el la cei care repară telefoane si vor constata ei cauza.

| anonimg a răspuns:

Telefoanele imbatranesc repede.
Nu trebuie cumparat un telefon sh mai vechi de 1 an de la aparitia lui.
In cazul de fata nu te mai gandi sa investesti in acest aparat; gandeste-te la un nou aparat.

| Daniel31 a răspuns (pentru anonimg):

Nu am de gand sa imi iau altul. Doar aveam nevoie de niste sfaturi sau idei (daca sunt) ca sa reusesc sa il pot incarca.

| anonimg a răspuns:

Iti recomand sa ii faci o proba la un service -care crezi tu ca este de incredere. Acolo iti va spune ce are, si ti-l si poate rezolva. Tot acolo gasesti si incarcator original -daca problema este de la incarcator.
Ca si intr-o mufa jack, si in mufa de incarcare poate sa acumuleze praf si scame si sa nu mai aiba loc contactul.

| Yuoia a răspuns:

"Daca mutam cumva incarcatorul"
Inseamna ca nu mai face contact. Spera sa nu fie mai grav.

Răspuns utilizator avertizat
| alexalx1234 a răspuns:

Dacă nu vrei să îi schimbi mufa de alimentare îl poți încărca folosind un încărcător wireless, dar încărcarea nu e la fel de rapidă ca cea prin fir.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Schimba mufa si bateria

| Țoglă a răspuns:

Vezi prima dată dacă nu-i de vină încărcătorul, mai apoi mufa iar mai apoi bateria.

Răspuns utilizator avertizat