| RB26DETT a întrebat:

Salut,are cineva Allview A6 duo? Cine are, va rog sa-mi spuneti daca si la voi touch-ul este imprecis, sa folosesti tastatura este mai greu decat la un telefon cu ecran de 3.5 inch, sa fie o problema de fabricare sau asa sunt toate? apas de exemplu pe D si se apasa S, niciodata nu vede precis unde apas...

4 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

E pur si simplu Allview.
Asa sunt aproape toate telefoanele low-range, pe cel vechi Htc Desire 510, mai bine nu trimiteam mesaje nimanui caci apasam pe o tasta si imi scria total tasta diferita.
Acum cu telefonul nou ador sa scriu mesaje, tasteaza precis practic e facut pentru mine.
Nu prea o sa ai ce sa-i faci, cu asta va trebuii sa te descurci.

| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Salut.Daca ai touchscreenul imprecis la Allview A6 duo, adica apesi o litera si tasteaza alta incearca sa dai un hard reset din taste. Daca nu se remediaza nu poti calibra touchscreenul altfel. Daca inca este in garantie incearca sa te folosesti de ea.Firma importatoare este la Brasov (Visual Fan). Daca nu mai ai garantie incearca la www.servicetelefoane.ro

| Vesa_Denis_2001 a răspuns:

Ai degetele mari?

| RB26DETT explică (pentru Vesa_Denis_2001):

Nu le am chiar asa mari dar nici mici, adica am vazut oameni cu degete mai mari, totusi reusesc sa scriu pe un iphone 4 dcu un ecran de 3.5 inch de exemplu fara probleme dar pe Allview-ul asta cu ecran de 4.5 nu pot, pur si simplu se apasa de-aiurea... ma gandesc la o potentiala problema de fabricatie.