| RB26DETT a întrebat:

Salut, as dori niste recomandari pentru un telefon cu Android pana in 1300 de lei, doresc sa mearga pe el aplicatii normale folosite mai intensiv, vreau sa fie bine optimizat sistemul de operare, bateria sa tina macar o zi de utilizare normala, internet pornit mereu, apeluri, emailuri, putin browsing pe net, etc... Camerele sa fie bune, frontala sa aiba unghi larg si principala sa fie rapida si clara.
Nu ma intereseaza pentru jocuri sau poze in oglinda. Sa aiba minim 3 gb RAM si spatiul de stocare preferabil sa fie de 32gb, e bun si 16 dar preferabil 32, ecran nu mai mare de 5-5.2 inch dar nici mai mic de 5. Daca telefonul e rezistent la apa cu atat mai bine.
Funda!

6 răspunsuri:
| OnePiece a răspuns:

Xiaomi Mi A1 - ruleaza Android stock, camere excelente, baterie buna, performante cam de Galaxy S7. 1200 de lei.

| Derkes a răspuns:

J5 2017 sau A5 2017

| InTheAir a răspuns:

Recomand Lenovo P2. Il am de mai bine de o luna, merge foarte ok. Bateria tine cel putin 2 zile cu datele mobile pornite 24/24, Facebook, whatsapp, internet, mail-uri, apeluri, mesaje cat cuprinde. Are un defect de fabricatie intregul model (toate telefoanele) in ideea in care nu se poate pune folie pe el, nu se "prinde" la margini, in schimb i-am pus husa. In rest, numai de bine. Poze foarte ok in conditii de lumina buna, dar iasa ok si cu blitz, nu se blocheaza/intrerupe, memorie mai mult decat suficienta (recomand modelul de 64GB), la socuri/apa nu stiu cat e de rezistent pentru ca inca nu a patit nimic. Il gasesti si sub 1.300 de lei la promotii. Eu am dat 1.200 pe el, insa pretul standard e undeva la 1.400.

| InTheAir a răspuns (pentru InTheAir):

Bateria e de 5100 mAh.

| UrsuNathalie a răspuns:

Blackview E7
Procesor: Quad-Core MTK6737
Memorie RAM: 1GB
Memorie ROM: 16GB
Camera Foto: 8MP
Baterie: 2700mAh

| UrsuNathalie a răspuns:

General
Procesor Quad-Core MediaTek MTK6737 (64-bit), 1.3 Ghz
GPU Mali T720
Sistem de operare Android 6.0
GPS Da
Dimensiuni 153.5 x 76.8 x 8.75 mm
Greutate 172g
Memorie
RAM 1 GB
ROM 16 GB
Slot memorie Pana la 64GB (optional)
Afisaj
Display IPS 2.5D, 1280 x 720 pixeli
Diagonala 5.5-inch
Culori 16M