| Liviu321 a întrebat:

As dori sa mi cumpar un telefon. Ce mi ati recomanda? Iphone 6s sau Samsung galaxy s6/7? Sau alta marca? Eu sunt fan iphone, momentan am un 4s dar am auzit ca Samsung este mai bun din anumite puncte de vedere. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| GabrieL98KiDD a răspuns:

Da s7 e ultimul dar nu stiu cat de bine este sa il iei la mana a doua.
Mai bine ai lua alt telefon la pret mai mic dar nou mai sunt si alte marci de telefoane care sunt foarte bune sau mai pui bani si ti-l iei nou.
Mie niciodata nu imi place sa iau ceva la mana a doua, mai ales la telefoane deoarece sigur au umblat prin ele si mai ales la iphone daca umbli prin el atunci sigur nu mai merge ca la inceput(iti spun asta pentru ca am mai vazut) dar pana la urma e decizia ta.
Sper ca te-am ajutat.

| Liviu321 explică (pentru GabrieL98KiDD):

Atunci o sa raman la Samsung. Nu, il prefer la mana a doua. Mi se pare o prostie sa dau 30 mil pe un telefon fie el si nou. E totusi telefon nu masina. Nici rata n as face pentru asta. Actualul iphone il am tot la mana a doua. De fapt a 3a. laughing in iarna face 3 ani si in afara de baterie n am schimbat nimic la el. Cand vreau sa l cumpar ma duc cu cineva care se pricepe ca sa nu mi iau teapa. Ori il iau dintr un amanent dar slabe sanse sa l gasesc acolo.

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Fii baiat destept, Huawei P10.

| GabrieL98KiDD a răspuns:

Salut!
Sincer am incercat ambele tipuri de telefoane Samsung s6 care era al meu si un 6s al unui prieten.
La Samsung nu am ce sa ii reprosez merge impecabil si are tot ce vrei dar cateodata la camera din fata mai este cate o problema.
La iphone este la fel nu prea ai ce sa zici rau despre el dar sincer mie nu-mi plac din cauza sistemului de operare care din punctul meu de vedere il trage in jos rau de tot cateodata, adica se misca foarte bine dar sunt unele diferente care se vad.
Acuma tu decizi ce vr dar eu as prefera mai mult Samsung.
Sper ca te-am ajutat!

| Vlad_Stan_2001 a răspuns:

Samsung galaxy s7 e unul din cele mai bune telefoane din lume si are Android iphone e bun dar nu are Android deci telefoanelecu Android sunt cele mai bune

| Liviu321 explică (pentru Vlad_Stan_2001):

Multumesc de raspuns. Ideea e ca mie imi place IOS ul, adica m-am obisnuit cu el. Nu am avut parte de erori sau alte probleme. Singura chestie naspa e ca daca ai facut upgrade la IOS numai poti reveni la cel vechi daca nu ti place noua versiune. Atata tot.

| Vlad_Stan_2001 a răspuns (pentru Liviu321):

Atunci ia-ti s6 e alegerea ta nu trebuie noi sa te influentam negativ dar derog da-mi o fundita big grin

| Tăpălagă_Sergiu_1999 a răspuns:

Pe scurt si pentru intelesul tuturor.
Iphone-urile sunt mai usor de folosit ca sa poata fi intelese si de cei mai prosti oameni.
Samsung-urile sunt mai complexe si mai "greu" de folosit in sensul ca trebuie sa stii cate ceva sau sa inveti pe parcurs despre el si aplicatiile sale.

| Tomescu_Teofil_1997 a răspuns:

Salut!
Eu ti- as recomanda Samsung s6/s7 alegerea ta, cum a zis si GaBriel sitemul de operare al iphonu-lui este nasol.
Iphonul 6 este mai mic decat samusungul.
Asta ete parearea mea. Sper ca ti-am fost de folos

| Liviu321 explică (pentru Tomescu_Teofil_1997):

Merci de raspuns! Eu cum am spus m-am obisnuit cu IOS ul mi se pare super ok. Iar ca aspect mi se pare mai frumos iphon ul decat Samsung ul. Dar as vrea o schimbare totusi. O sa fac schimbarea asta pana in vara. O sa mi iau un telefon la mana a doua, pana in 15 milioane. Si cred ca din aceastea 2 variante voi alege. La Samsung ultima varianta e s7 nu?