| DDCC a întrebat:

Aș vrea dacă se poate să-mi răspundă cei care au folosit Motorola și Samsung.
Întrebarea pe scurt: Samsung A10 aduce ceva în plus ca performanță și calitate față de Motorola One?

Detaliată:

Am mai pus o întrebare, dar acum vreau să fiu foarte specific și să nu deviez.
Bugetul meu este în jur de 400lei.
Am avut un telefon Motorola One dar s-a spart display-ul și touchul. Am găsit diverse alte branduri pe net dar voi renunța la branduri gen Xiaomi, Cubot sau altele și rămân să aleg strict între două:
1. Motorola One https://www.emag.ro/......DMTQF4BBM/
2. Samsung A10 https://www.emag.ro/......DSWMHQBBM/
Comenzile le fac de pe olx, am pus linkul doar pentru specificații.
Aș dori să știu: Deoarece Samsung A10 are procesor: Exynos 7884B Octa-Core 1.6 si 1.35, iar memoria ram de 2GB este echivalent sau mai performant (să nu se blocheze în multitasking, să țină bateria pe date mobile și hotspot) decât Motorola One cu Snapdragon OctaCore de 2.0 și 4gb ram?

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Lal
MAMA... ESTI DUS
PUNCT
cum reusesti tu sa compari doua telefoane, unul de 3 ori mai scump decat celalalt?!?

dat fiind faptul ca pretul este pe eMAG si nu l-a vreun magazin obscur care sa il umfle artificial, e ABSOLUT CATEGORIC, CLAR ca telefonul de 3 ori mai scump e mai bun

ORICE AR FI!

| DDCC explică (pentru Bizon95):

Linkurile le-am pus doar pentru specificații, puteam pune de pe gsmarena. Eu le iau de pe olx, nu de pe eMAG.

| Bizon95 a răspuns (pentru DDCC):

Lal, tot pe a ta o tii
CE CONTEAZA SPECIFICATIILE CAND PRETUL NOU E DE 3 ORI MAI MARE
sincer, nu conteaza ca la mana a doua iei Motorola la jumatate de pret Samsung, daca pretul cand e nou difera in felul asta atunci raspunsul este ABSOLUT EVIDENT

insa hai sa nu te mai iau cu "evidente"... ci sa iti spun verde in fata:

MOTOROLA E MAI BUN... PUNCT!

| CiobotaruValentin a răspuns:

Salut. Îţi răspund tot eu, în cazul celor de faţă, Motorola e clar superior Samsungului, deoarece are şi o rezoluţie mai mare, iar referitor la multitasking, ambele fac faţă multitasking-ului.
Spor!