| SkenWell a întrebat:

As vrea sa imi iau un Iphone 6, 6s SH unul destul de putin folosit, in momentul asta am un Asus Zenfone 3 ZE520KL de 2 luni in garantie, merita iphone in special ma refer la baterie mi se pare putin 1800mAh,pana acum nu am mai avut telefoane gen Iphone doar am testat foarte putin, acest telefon iphone 6 pentru mine iar pentru mama as vrea sa ii ia un Iphone 5, 5s,ea are LG G3 si nu il mai tine bateria ...Deci e ok oarecum ce afaceri fac?

Răspuns Câştigător
| NoneOfUrBusiness a răspuns:

Am folosit iphone 6, si m-am jurat ca nu o sa mai dau banii pe iphone niciodata. Este doar parerea mea, iubitorii de Apple sa nu-mi sara in cap!
Bateria este mica, si se si duce repede, ajunsesem sa mi se inchida telefonul cu 40%baterie si cand incercam sa-l aprind imi arata ca bateria este epuizata. M-am intors la Huawei si nu am de gand sa mai iau o alta marca vreodata. Acum am telefonul, ma uit la el, asa de draci sa plang ca am dat niste bani buni pe ceva ce nu s-a meritat. Aveam probleme si cu incarcarea muzicii prin itunes. Era enervant ca trebuia sa cumpar tonurile de apel. Si mai nou am vazut la stiri ca posesorii de iphone s-au plans in masa de telefoanele astea si unii vor sa dea Apple in judecata. Daca gasesc link ul cu stirea am sa iti las mai jos, bineinteles daca te intereseaza. Sfatul meu este sa pui pe o foaie avantaje si dezavantaje. Si atunci o sa alegi...dar eu raman la parerea mea ...sunt telefoane doar de "fită", brand cunoscut, dar in rest eu am fost dezamagita.

| SkenWell explică (pentru NoneOfUrBusiness):

Ar fi mai bine sa am un Iphone pentru 4-5 zile sa vad cum e dar momentan doar din pareri sa ma gandesc.

4 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Nu fi prost sa dai acel Zenfone plin de calitate si durabilitate pe un jeg de iphone. Zenfone are specificatii mai tari decat Iphone si te va duce mult si bine cu o resetare de fabrica ocazional sau reinstalarea sistemului de operare in cazuri grave. Da Iphone merge bine dar la un moment dat vei fi obligat de Apple sa instalezi sistem de operare nou care va fi peste specificatiile sale si se va duce naiba telefonul. tactica Apple ca sa te faca sa cumperi intruna Iphone-uri. Apple=Mar muscat = masonism

Răspuns utilizator avertizat
| TediiL a răspuns:

Da-ti telefonul, si mai pui deferenta si iti iei Iphone un 6s
Doar sa nu-ți iei second-hand poți sa iei țeapă daca nu cunoști sistemul iOs
Iphone-ul 6s a avut mare succes si recomand acest telefon
Poți sa-ti iei o baterie externă pentru problema cu Bateria