| TuDoRk2803 a întrebat:

Aș vrea să îmi iau un telefon secundar doar pentru apeluri, mesaje și puțină editare. Nu știu ce să aleg dintre 5s, 6s sau SE (2016). Care ar fi cel mai bun in intermediu de preț, software și specificații? Țin să menționez că nu am un telefon Iphone. Bugetul este de 500+- lei. Ar trebui să aștept mai mult ca să se ieftinească prețurile sau acum e momentul portivit. Este urgent!

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

5s, 6s sau SE - ce telefoane-s alea?

| TuDoRk2803 explică (pentru sierra1):

Cum adică? Nu știi? Sunt produse de Iphone.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu vad nici o logica in a-ti mai lua inca un telefon doar pentru apeluri...de ce te-ai mai incarca cu inca un telefon, inutil si cu bani aruncati, cand poti folosii 1 singur telefon pentru toate optiunile disponibile in acel telefon, adica sa suni si sa fii sunat sa primesti si sa trimiti mesaje, emailuri samd.
Personal, cred ca este o idee foarte proasta sa cumperi ceva inutil, mai ales cand esti pe bani limitati.

| zilog a răspuns:

Nokia 3310
sau cu Android
Telefon mobil UTOK Dorel 4, Dual SIM,

https://www.emag.ro/......D5R4VYBBM/

| sierra1 a răspuns (pentru TuDoRk2803):

S6 e produs de Samsung... de exemplu, cum de nu știai?

| TuDoRk2803 explică (pentru Violleta2022):

Având în vedere că acest telefon de pe care scriu acum costă 1600 de lei, nu vreau să îl iau la școală sau la evenimente. Nu este deloc inutil să cumperi un telefon secundar doar pentru lucrurile esențiale: Apel, SMS și spațiu de stocare pentru alte chestii, mai mult sau mai puțin relevante.
Nu am bani limitați, dar nu vreau să întreacă acest interval de preț.

| TuDoRk2803 explică:

E extraordinar cum întrebarea mea este luată ca pe o glumă happy Credeam că utilizatorii TPU sunt mai demni de încredere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru TuDoRk2803):

1600 lei e un pret mediu pentru un telefon. Pret mare e 3000-4000.

| TuDoRk2803 explică (pentru sierra1):

Nu aveți ochi pentru a vedea că poziția celor două litere este diferită?

| TuDoRk2803 explică (pentru anonim_4396):

Ok, si ce vrei să explici prin asta?

| sierra1 a răspuns (pentru TuDoRk2803):

Te dureau tastele să NUMEȘTI tipul de telefon sau tu ești mai jmeker?

| sierra1 a răspuns (pentru TuDoRk2803):

Ce tareeeee ești!

| Violleta2022 a răspuns (pentru TuDoRk2803):

Exceptie fac cei care au telefon de serviciu si telefon personal, ca altfel nu vad nici un sens sa arunci banii la gunoi ca sa-ti cumperi un al doilea telefon doar ca sa-l protejezi pe primul.
Foloseste telefonul eficient fara sa pui aplicatii si jocuri pe el si vei avea suficient spatiu de stocare pentru mesaje, sms-uri si alte apeluri.