| RiasX a întrebat:

Salut, as vrea sa imi iau un telefon si am un buget de vreo 2400 de lei, imi puteti face niste recomandari? Chiar si sh. Initial ma gandeam sa merg in Bucuresti si sa verific acest telefon https://mobileexpert.olx.ro/......yhCM.html. Well, sa merg sa verific ala? Sau aveti alte optiuni?

7 răspunsuri:
| StalkerSoul a răspuns:

Salut in banii astia oftezi intre a71 si note10 lite, ambele sunt asemanatoare la performanta, personal as alege note10lite pentru ca vine si cu pen-ul

| Dia37Andreea a răspuns:

Bugetul tau e destul de mare asa ca nu ti-as sugera sa iei un telefon secon-hand. Ti-ai putea lua noul iPhone SE, aparut anul asta care costa fix 2400 de lei. Daca nu vrei iOS, pe Android poti lua Samsung Note10 Lite. Eu ti-am recomandat acum telefoanele cu pretul maxim pe care il vrei.

| RiasX explică (pentru Dia37Andreea):

Nu vreau iPhone SE fiindca este super mic, are 4.7". Voi lua in considerare varianta Note 10 Lite pentru ca pare interesant. Multumesc!

| Dia37Andreea a răspuns (pentru RiasX):

Cu mare placere!

| RaduWhovian a răspuns:

Iti recomand niste modele Mid-range, daca ai pretentii la software, iti sugerez sa iei Samsung (A71 mi se pare o alegere buna), iar daca nu, poti alege si alte marci de telefoane. Daca te gandesti la Huawei, alege un model mai vechi, cu servicii Google (din cate stiu, modelele fara servicii Google sunt din seria Mate 30, P40 si YP.

| RiasX explică (pentru RaduWhovian):

Nu imi plac in general telefoanele din seria A. Dar 2400 de lei pentru un xs max, avand in vedere ca stiu sa il verific daca e ok sau nu, era un pret bun. Oricum, voi lua in considerare si alte modele. Multumesc!

| Nustiu26357 a răspuns:

Samsung Galaxy S9 plus!