| Cisterna a întrebat:

Salut
As vrea sa pun cyanogenmod 10.1 si android 4.2.2 pe un Samsung s6500d ( mini 2, root-at,..., cu tot ce trebuie).
Aici e problema. Pe internet am vazut ca exista o diferenta majora intre android 4.2.2 si acelasi android de pe Samsung S4.
Daca de exemplu caut "Samsung mini 2 android 4.2.2 " ( http://www.youtube.com/watch?v=OqNbFF_9pgc ) gasesc ceva da arata mai mult a android 4.0.
Eu as vrea versiunea de la s4... o fi din cauza cyanogenu-lui?
Va rog sa ma ajutati?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| coztel5437 a răspuns:

Oameni buni mai lasati rootarea telefoanelor mobile, multumeste-te cu telefonul pe care il ai, daca nu esti multumit ia-ti altu mai bun

| Cisterna explică (pentru coztel5437):

Root-ul inseamna sa ai control deplin al telefonului. cred ca stii.
Eu am facut root in principal pentru a scapa de app alea idioate cum ar fi chaton parca si altele care imi mananca memorie.
In plus daca ai ocazia de a avea android mai avansat de ce as cumperi un s4?
mersi de raspuns oricum

| coztel5437 a răspuns (pentru Cisterna):

Funda?

| coztel5437 a răspuns (pentru Cisterna):

Pai ti-am spus...stiu ca care e treaba cu root-area,dar daca vrei memorie mai mare, ia-ti telefon mai bun, ca nu degeaba s-au facut atatea telefoane, dar fie, nu au toti bani.e o problema cu tpu.ro sau nu vrei sa dai funda?