| HardCore7750 a întrebat:

Salut, as vrea si mai multe pareri despre telefonul Allview P5 mini
Merita sa il iau? sau sa imi cumpar Samsung galaxy mini 2?

Răspuns Câştigător
| marina979 a răspuns:

Ca performanta Allview p5 mini este mai bun dar nu stiu daca si mai rezistent. o prietena de a mea are galaxy mini 2 de un an si mi-a zis ca i-a cazut de multe ori telefonul, iar acum i se mai blocheaza cateodata iar banda de pe margine i s-a cam luat. eu am Allview p5 mini de vreo saptamana si ceva si pana acum nu m-a suparat cu nimic. insa nu mai cunosc si alte persoane care sa aiba acest telefon de mai mult timp ca sa spun care este mai rezistent. parerea mea este ca Allview va rezista in timp daca ii cumperi o husa si nu-l suprasoliciti...si sa nu-ti cada pe jos.
p.s.: si eu eram acum mai bine de 2 saptamani in aceeasi dilema dar in cele din urma am ales p5 mini deoarece mi-am dat seama ca era mai bine sa am un dual-sim.

| HardCore7750 explică (pentru marina979):

Cam cat tine daca ma joc mult pe el si ascult muzica?

| marina979 a răspuns (pentru HardCore7750):

Pai daca asculti muzica la casti nu-ti ia prea mult din baterie dar jocurile iti iau ceva din baterie. pe mine bateria ma tine cam o zi sau o zi si jumatate maxim dar umblu destul de mult pe net si ma mai si joc, iar de vorbit, vorbesc prin mesaje si asta nu consuma prea mult.

7 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Samsung galaxy mini 2, design-ul imi place mai mult.

| HardCore7750 explică (pentru fuzzer):

Nu design-ul conteaza, ci performanta

| fuzzer a răspuns (pentru HardCore7750):

Ai dreptate, dar eu dau mult pe design.

| Soryc a răspuns:

Samsung galaxy mini 2 e mai bun are android mai bun e mai rezistent dupa mine tine mai mult arata mai fain memoria mai buna camera imi buna ce sa iti mai zic?

| HardCore7750 explică (pentru Soryc):

Ma intreb daca te-ai uitat la specificatiile telefonului Allview P5 mini
Sau ti le zic eu
P5 mini: camera foto de 3.2 si secundara de 0.3 MP
Galaxy: camero foto de 3.2
P5 mini: Android 4.0.4
Galaxy: 2.3.6
P5 mini: Procesor Cortex-A9 1 GHz
Galaxy: Procesor Cortex-A5 800 Mhz
Nu inteleg cum zici ca e mai bun Galaxy, la rezistenta stiu ca e mai bun Galaxy
Acum ca te-am zis sepcificatii le aste, ce parere ai acum?