| qwertyuiopasdfghjkl12 a întrebat:

Salut, asa o intrebare, am iphone 7 si un iphone 7 blocat pe icloud, iphon-ul meu e strica ecranul, touch-ul, difuzorul etc nu lucreaza si doresc sa ii schimb (mama placa) de la mine la cel blocat o sa mearga procedura sau ce trebuie de schimbat ca toate datele etc sa fie la cel blocat?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

O sa mearga la un service.

| viavo a răspuns:

Salut poti sa le schimbi cu exceptia la home buton. Daca schimbi si home buton nu o sa iti functioneze scanerul de amprenta. Trebuie sa demontezi de pe ecranul rau si sail pui pe ecranul bun. Ai grija la surubele, fiecare surubel trebuie sa ajunga la locul lui, in caz contrar te trezesti cu inca un ecran spart. Ai grija la conectoare se rup foarte usor.

| viavo a răspuns:

Daca vrei sa faci operatia gasesti tutorial pe Youtube sau daca vrei iti dau link