| mafiot1 a întrebat:

Salut.Aseara s-a lansat noul model de Iphone Xs Max care suporta doar eSim.Intrebarea mea este daca bag in el nanoSim va functiona fara probleme? Noile iPhone-uri vor veni si cu Dual SIM. Cele din China cu doua sloturi fizice iar restul cu un slot fizic + un eSIM.Asta inseamna ca va avea un sertar in care poti baga un Nano Sim? Avand in vedere ca eSIM este o cartelă electronică (un profil) care va schimba destul de mult peisajul telecom. Deci telefoanele nu vor mai fi dependente de o cartelă pe care trebuie să o introduci în telefon. Va fi deja un chip în telefon care va putea fi scris cu informația de la operatorii de telefonie mobilă în momentul în care apelezi la serviciile lor.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde ai vrea sa stim avand in vedere ca nici nu a aparut pe piata telefonul? Scrie la Apple si intreaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu eSim-urile alea abia sunt valabile in America si sunt doar suportate de foarte putini operatori de telefonie mobila. Si unde ai citit/auzit tu ca noile Iphone-uri sunt Dual Sim? Zic sa mai citesti sau sa te uiti inca o data la prezentarea lor de ieri si vei afla ca la momentul actual NU EXISTA IPHONE DUAL SIM!

| gelu1970 a răspuns (pentru anonim_4396):

Există.
Pt China vor avea dublu sim.