| Shim'on_Alexander_1992 a întrebat:

Salut happy
Asta e prima mea intrebare aici pe TPU. Am un telefon Dual Sim (Samsung C3222). Imi puteti spune va rog, cand pun un Orange si un cosmote in telefon, si primesc mesaje, cum pot sa gestionez sim-urile? Adica atunci cand primesc un mesaj de la cineva de pe cosmote, sa trimit sms-ul de pe cartela mea cosmote, iar cand primesc mesaj de la cineva de pe Orange, sa trimit mesaj de pe cartela de Orange.
Pentru ca pana acum indiferent pe ce numar primesc sms-ul, cand raspund se trimite doar dintr-o singura retea.Si nu vreau sa imi ia credit din cauza asta.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| octha a răspuns:

Am avut si eu un telefon tot Samsung dual sim ca al tau c3222.in partea dreapta a telefonului sus ai un buton.ala e pentru a muta de pe un sim pe altu.in setari ai acolo la simuri de ales tema pentru sim.alege alta decat e si pentru celalalt sim.asa cand dai in meniu poti schimba de pe o cartele pe alta, fata a mai face confuzii..la mine s-a stricat telu, dar nah.bafta

| Shim'on_Alexander_1992 explică (pentru octha):

Am descoperit asta "din greseala" in timp ce ridicam telefonul laughing
Oricum, Iti multumesc frumos pentru ajutor :-) Meriti fundita

1 răspuns: