| anonim_4396 a întrebat:

Astazi a fost o problema cu reteaua de telefonie (cred ca stiti) si am crezut ca este de la mine
Am intrat la retele mobile si la operatori de retea nu era nimic, dupa am selectat Telekom si acum imi apare(Telekom) dedesubt la Operatori de retea
Imi poate afecta in vreun fel cartela sau poate duce la altceva?

6 răspunsuri:
| 4ndr33y a răspuns:

Da, se numeste "selectare manuala a operatorului" Asa am facut si eu si am reusit sa ma inregistrez pe 3G manual. Pe automat nu imi gaseste semnal.

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Bună ziua, Pe fondul unor disfuncționalități de natură tehnică, o parte dintre clienții Telekom pot întâmpina dificultăți în accesarea serviciilor de voce și date mobile. Echipele noastre tehnice lucrează în acest moment pentru remedierea acestor disfuncționalități în cel mai scurt timp posibil. Ne cerem scuze pentru neplăcerile create și vă asigurăm că specialiștii noștri depun toate eforturile pentru restabilirea serviciilor la parametrii normali. Vă mulțumim pentru înțelegere! Nu afectează nici telefonul nici cartela

| morariu a răspuns:

Din cauza acestei probleme poti sa mori. Te sfatuiesc sa te duci la doctor si sa-ti consulte telefonul. Acesta ii va da remediul potrivit.
Ai grija! Cartela ta se poate rupe daca ii baga prea multa apa pe acolo. Sa ii spui la doctor.

Sper ca te-am ajutat.
Funda?

| anonim_4396 explică (pentru morariu):

Ce level de ironie/sarcasm e asta ca nu inteleg nimic?! laughing

| morariu a răspuns (pentru anonim_4396):

De ala de care tu nu ai bani.+ ca nu e ironie/sarcasm ci e adevarul.

| Driver1998 a răspuns:

Salut, a fost o cadere de sistem. Nu te va afecta cu absolut nimic. Cel mai probabil maine se va restabili totul.