| Alex1234123 a întrebat:

Astazi, acum 3 ore am pierdut un Nokia C3.

Intrebarea mea: Il pot localiza/recupera?
Telefonul era deschis, cu o cartela Vodafone in el, dar cand am sunat era deja inchis.

Telefonul il am inca in garantie, pe numele meu.

Răspuns Câştigător
| Alecs19 a răspuns:

Si eu am pierdut un telefon am sunat la Orange si am parcurs pasi pana cand am ajuns sa vorbesc cu un adult. El mi-a zis ca imi trebuie codul imei ..cu ajutorul codului afla locatia telefonul ( daca telefonul este folosit)... Eu nu am avut codul. mai departe nu stiu.

4 răspunsuri:
| Pєтяσηєℓα a răspuns:

Si eu am pierdut multe telefoane, nu vreau sa te descurajez dar nu cred ca se mai poate face nimic.cartela o poti bloca, te duci la Vodafone si le spui ca tia furat tel si iti blocheaza numarul.de obiocei in cazuri foarte rare se poate localiza apelul(urgente), si chiar si asa dureaza cateva zile pana sa accepte

| Alecs19 a răspuns:

Poti folosi codul imei este scris pe cutia telefonului.

| Alex1234123 explică (pentru Alecs19):

Il am
cum ma pot folosi de imei?

| Alex1234123 explică (pentru Alecs19):

Multumesc!

| Alecs19 a răspuns (pentru Alex1234123):

Si eu am pierdut un telefon am sunat la Orange si am parcurs pasi pana cand am ajuns sa vorbesc cu un adult. El mi-a zis ca imi trebuie codul imei ..cu ajutorul codului afla locatia telefonul ( daca telefonul este folosit)... Eu nu am avut codul. mai departe nu stiu.