| fcsboy a întrebat:

Astazi mi-am incarcat cartiela de Orange cu 5 euro si acum vreau sa transfer 2 euro la cineva da nu mai gasesc optiunea de transfer, la voi mai aveti, se mai poate transfera de pe o cartela de Orange pe alta?( *am cartiela fara abonament)

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
In cazul in care numarul tau nu are doua luni vechime sau daca valoarea medie a consumului tau anual este mai mica de 10 Euro, nu vei avea acces la serviciu. Te rugam sa ne spui numarul tau de telefon intr-un mesaj privat pentru a verifica situatia.
O zi buna,
Orange Helpers

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Formezi *100*7*4#, apoi introduci numărul şi valoarea pe care vrei s-o transferi...

Vezi şi informaţiile oficiale la linkul :
http://www.orange.ro/prepay/transfer-ro.html

Toate cele bune.

| fcsboy explică (pentru bursuc001):

Spune mai exact te rog deci *100*7*4#numar telefon*valoare credit# asa?

| bursuc001 a răspuns (pentru fcsboy):

După ce ai apelat *100*7*4# îţi cere să introduci numărul de telefon, îl introduci, dai ok, apoi îţi cere să precizezi valoarea de transfer, o precizezi şi pe aceea, dai ok, etc.

O zi frumoasă.

| fcsboy explică (pentru bursuc001):

Aici am asa
1 Reincarcare prin cod
2 Reincarcare urgenta
3 Credit
4 Reincarcarea altui cont ( aici trebuie cartela de reincarcare ca sa incarci)
5 Cumpara perioada activa
NU MERGE, CRED CA NU SE MAI POATE TRANSFERA... Multumesc oricum!

| bursuc001 a răspuns (pentru fcsboy):

Cu plăcere!

Acestea sunt NOILE opţiuni din Meniu...
Aşa e şi la mine!

Toate cele bune.

| zdrangoi a răspuns:

Formeazã gratuit de pe telefonul tãu *100# si acceseazã meniul Transfer Credit, apoi urmeazã instructiunile. Poti transfera în limita creditului disponibil orice valoare cuprinsã între 1 si 3 EUR.

| fcsboy explică (pentru zdrangoi):

Nu am meniul Transfer Credit, am urmatoarele :
1. Contul meu
2.Schimb
3.Promotii
4.Internet
5. OrangeYoung
6. Optiuni
7. Credit si Reincarcare
8. Roaming si Intl
9. Servicii, puk si timp liber
unde sa dau ca sa transfer?