| savarsit a întrebat:

Salut, astazi mi-am luat un iPhone 4, am gasit anuntul pe Mercador.ro am probat aproape tot, insa cand am ajuns acasa am observat ca wi-fi-ul il prinde cam greu, adica trebuie sa ma duc pe langa camera cu router sa ma conectez, apoi sa ma intorc la mine (Si se mai blocheaza din cand in cand) si merge greu... asa sunt toate oare?

Si precizez 100% ca nu este fake/replica/contrafacut!
Are probleme cu Antena Wi-Fi? Sau cu ce?

5 răspunsuri:
| FuriaGogoasei a răspuns:

De obicei nu au aceasta problema, cel mai probabil vanzatorul nu ti-a spus despre asta (i-ar fi scazut pretul), e posibil sa fie o problema la atena sau la router-ul tau.

| savarsit explică (pentru FuriaGogoasei):

Precizez ca la router nu este, pentru ca am un Samsung Galaxy Y si merge perfect... + ca si laptopul merge la fel.
Deci sa fie de la Antena? Sa nu fie stransa bine?

| einenebun23 a răspuns:

Dar tu de unde esti 100% sigur ca nu e Fake? Ar putea avea unele defectiuni la conectivitate. Te sfatuiesc sa il duci la un specialist in domeniul sa vada ce problema are. Daca tot ti-ai luat telefon bun sa iti si mearga.

| savarsit explică (pentru einenebun23):

Pentru ca merge foarte bine telefonul, touchul merge perfect, iOS-ul 7.0.4 merge bine, aplicatiile (jocurile) merg perfect, iTunes, AppStore merg, iCloudul merge, i-am facut si cont Apple... deci nu cred ca e Contrafacut.
Alte pareri?

| BBronco a răspuns:

De recomandat e sa te duci la service ( la Apple ) sa ti-l verifice, o sa-ti spuna ei tot ce are, problema cu wi-fi-ul e posibil sa nu fie strans bine un surubel ( din cate stiu ), in rest, am si eu unu si nu-mi face asa.