| Coman_Andrei_1980 a întrebat:

Salut, astăzi mi-am schimbat cartela de la telefon am trecut de la digi pe telekom și nu pot trimite mesaje, am băgat cartela în alt telefon și a mers dar de pe al meu nu. Țin să menționez ca telefonul este un Samsung A70 mă puteți ajuta? Dau funda

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este codat pe digi de aceea nu a mers

Bula
| Bula a răspuns:

SMS-urile functioneaza pe retele cu alte server-e decat telefonia.
Pentru a putea functiona, trebuie setat accesul la server-ul SMS cu care este accesata reteaua de telefonie.
Da telefon la suportul telefonic sau mergi la o caserie Telekom si iti vor rezolva problema rapid.

| aditimus a răspuns:

Reseteaza telefonul la setarile din fabrica fara cartela inauntru.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Intra la Mesaje, la setări si accepta toate permisiunile.

| JicaContra a răspuns:

Da telefon la telekom
ca sa trimti sms-uri trebuie setat in telefon un nr de la telekom
si se pare ca la tine nu se seteaza automat
te invata ei unde sa il setezi daca dai telefon

| Protegent a răspuns:

Intra in setari, si vezi daca ai numarul asta la centrul de mesaje:+40766000510