| FOOLSmanXxl a întrebat:

Azi am dat o resetare la telefon deoarece imi mergea greu, dupa ce se terminat resetarea am intrat in camera se vedea camera de pe fata cu susul in jos iar nu ma lasa sa dau pe camera pe spate! Inainte de resetare imi mergea camera! (telefon Allview x4 soul infinity L) PLss help

3 răspunsuri:
| GheorghePrep a răspuns:

Cred ca s-a decalibrat accelerometrul ori ai activata blocarea rotatiei, daca nu este blocarea rotatiei cauta in google play o aplicatie de gestionat valorile senzorilor telefonului si vezi daca accelerometrul ofera valori corecte. Mai dai si un restart fortat(vezi pe Youtube)poate isi va reveni.

| FOOLSmanXxl explică (pentru GheorghePrep):

Am dat HardReset si tot la fel face!sad

| GheorghePrep a răspuns (pentru FOOLSmanXxl):

Atunci dul in service, incearca cu un soft de gestionare a senzorilor vezi pe google play, nu mai stiu cum se numeste aplicatia