| Stan_Andrei_1996_838l a întrebat:

Salut, azi am incercat sa imi schimb android-ul de pe telefonul meu un Huawei ascend y300. Telefonul este root-at, am mai instalat un android pe el 4.4.4 KitKat, apoi am revenit pe android 4.1 adica android-ul original al telefonului cu ultimul software 209b.
Cand am vrut sa imi bag android 4.2 imi da o eroare atunci cand vreau sa il instalez de pe recovery mod, folosesc clockwordmod. Spuneti-mi ce sa fac sau ce am gresit. P.S.:Inainte sa dau install from a zip am dat wipe data/factory si wipe cache partition

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce eroare mai precis?

| Stan_Andrei_1996_838l explică:

Cand incerc sa instalez rom-ul din recovery imi arata multe "scrisuri", si la final imi apare Installation aborted.