| anonimulxxxhd a întrebat:

Salut azi mi-am luat Lenovo mtk 6589 este bun dar nu pot descarca adica n-am magazin play nici browser am dat pe sim toolkit sa intru pe orange.ro si scria ceva de gen off android si nu stiu cum funda va rog repede.

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Telefonul Lenovo MTK6589 este destinat pietei asiatice si nu are Google Apps (Play Store, Gmail, etc). Conexiunea la internet o poti realiza urmand pasii de aici: http://oran.ge/1G0K1Wh
Daca nu regasesti in meniul telefonului aplicatia Browser, iti recomandam sa mergi cu telefonul in magazinul de achizitie, pentru a fi trimis in Service.

O zi buna,
Orange Helper