| Dan_Ionut_1997 a întrebat:

Salut/Bună, am un j5 2017 si a inceput sa apara aseara niste pete mov si azi dimineata era jumatate ecranu mov cu negru. Ce am de facut si de ce a facut asa?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Schimbi display.
De ce a facut asta? Pentru ca e un telefon slab.

| Bogdan70001 a răspuns:

In cel mai bun caz niste pixeli morti, sunt aplicatii pe Play Store care te ajuta.Si daca nu mai vezi mnk pe ecran foloseste o aplicatie de remote si iti controlezi telefonul de pe PC si de acolo intri in Play Store iti iei o aplicatie de genul si ea isi face treaba singura

| elcosmin a răspuns:

A intrat apa sub ecran

| MihaiTheBest481 a răspuns:

Sunt trei varianta:

1. Telefonul este virusat, iar un virus a cauzat aceasta problema
2. Telefonul este vechi si a inceput sa se strice
3. O parte din display este afecatata (taiata, indoita)

Ti-as recomanda sa folosesti garantia daca inca o mai ai, daca nu, mergi la un sediu de reparatii telefoane, ei vor stii care e problema cu siguranta!

| Zattaly a răspuns:

S a așezat Oana Roman pe el in timp ce dotmeai