| AlexandruHS a întrebat:

Cam de doua luni telefonul meu se reincarca singur cu optiunea Orange de 5 euro. Eu nu inteleg pentru ca astazi de exemplu optiunea trebuia sa expire dar m-am pomenit cu contul incarcat. Sunt sigur ca nimeni nu-mi incarca contul. Care sa fie problema? Astept un raspuns pentru ca eu nu inteleg ce se intampla.

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Este posibil ca optiunea sa fie recurenta, adica sa se reactiveze automat la fiecare 30 de zile, daca ai suficient credit in cont.
Poti afla mai multe informatii de la colegii nostri de la Serviciul Clienti, prin apel la 444.
O zi buna,
Orange helper

2 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Si nu-ti convine sau care e chestiarolling on the floor?

| dannyel86 a răspuns:

La Orange (si probabil si in alte retele), ofertele se reactiveaza automat, de aceea trebuie sa intri la *100#, in "Contul meu", unde ai optiunile active si sa opresti reactivarea automata. Oferta nu se va auto activa daca nu ai credit suficient pe telefon sau daca opresti tu reactivarea.