| Amiraa355 a întrebat:

Salut,cand sun pe cineva care e pe Vodafone la început nu suna pentru 10-15 sec iar apoi suna normal si dupa se aude un barait ciudat, tin sa mentionez ca nu am tinut apelul pana la capat si acum închis..Credeti ca persoana respectiva ar avea telefonul ascultat sau ar fi alta problema?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Suna normal, uneori auzindu-se conexiile din centrala telefonica.
Daca acel telefon ar fi ascultat tu nu ai avea cum sa auzi si cum sa aflii, pentru ca aparatura respectiva nu face zgomot.

Doar intr-un caz special, persoana respectiva poate sa fii autorizat compania telefonica sa înregistreze toate apelurile telefonice sau cine suna la ea/el, daca cineva o hartuieste sau o ameninta.

| LRL12 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce înseamnă "haraseaza"? laughing))

| Julia1188 a răspuns (pentru LRL12):

Cred ca a vrut sa spuna "agaseaza" happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru LRL12):

Hartuiala, neplacere

| Amiraa355 explică (pentru Violleta2022):

Anumite persoane susțin că au auzit anumite zgomote in timp ce vorbeau cu alte persoane
Si oricum persoana la care am sunat este major(eu fiind minora)a fost si la pușcărie in urma cu 3 ani si de aia ma gândeam ca poate are telefonul ascultat

| Vântulalb a răspuns:

Esti in alta retea. Dureaza conexiunea.
Baraitul ala ciudat de obicei este de la fax. Firmele dar si unele persoane fizice redirectioneaza apelul spre fax daca nu raspund.