| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut, care considerati ca sunt top 10 telefoane pentru camera frontala(selfie) doar Android, stiu ca IOS-ul depaseste cu mult cand vine vorba de calitatea fotografiilor.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

So crezi tu ca ios depășește mult. În top 10 camere frontale Huawei p20 pro, mate 20 pro, Samsung galaxy s9, note9 cam bat iPhone ul.

| AndreiMihaiLNM explică (pentru suntserios):

Si in afara de telefoanele acestea high-price?

| suntserios a răspuns (pentru AndreiMihaiLNM):

Pai ai zis top 10, nu e normal sa fie cele mai scumpe acolo?
Coborand la pret deja e o chestie prea subiectiva. Mie imi place toata seria Huawei P9, 10, 9 lite, 10 lite, 20lite

| sierra1 a răspuns:

"IOS-ul depaseste cu mult cand vine vorba de calitatea fotografiilor"

nu prea e așa, vezi aici;

https://www.techradar.com/news/best-cameraphone
sau aici:
https://www.digitalcameraworld.com/buying-guides/best-camera-phone

Bula
| Bula a răspuns:

Ai pus o intrebare de gen: "Care este cel mai destept dintre prosti?" tongue

Daca te uiti un pic mai atent, majoritatea aparatelor foto tip "pocket cam" depasesc calitativ oricare telefon de pe piata. Diferenta este ca, o camera tip "pocket" costa 1-200 euro, iar la telefoane "de varf" preturile pot fi mai mari chiar si de 10 ori! tongue

Pentru a te convinge, uite-te la fotografiile lor si compara-le calitatea pe monitorul unui calculator, cu diagonala cat mai mare.

| RAY a răspuns (pentru Bula):

Ai dreptate mare, like, ce aparat foto recomanzi?

| Bula a răspuns (pentru RAY):

Eu port la brau un aparat Sony Cybershot.
Am dacut cateva mii de poze cu el, cateva au fost si premiate.

| gelu1970 a răspuns:

IOS depășește in calitate foto?
Cine ți-a băgat in cap prostia asta?

| Lioana a răspuns:

Eu am ales Nokia 8 pentru camera. Are camera frontala egala cu cea din spate, adica de 13 mpx In plus are o functie interesanta numita Boothie, in care poti folosi simultan si camera din fata si cea din spate fiecare pe cate o jumatate de cadru. Astfel poate aparea si cel care fotografiaza sau filmeaza in poza respectiv in video.
Imaginea este foarte buna.

| HatzzzJhonule a răspuns:

Huawei p20