| KevinPrince a întrebat:

Care credeti ca este mai bun!
Samsung Galaxy S2 sau Samsung Galaxy S5 ( copie fidela 100%)
astept mai multe pareri.

Răspuns Câştigător
| Komarov a răspuns:

Diferente ar fi urmatoarele : Copiile de S2 is facute si structurate pe JAVA si au procesoare MTK de vreo 100-150 Mhz se misca greu au touch-screen resistiv camera la o replica de S II ajunge undeva in maxim 1.3 Mega Pixeli sau chiar 2 cu putin noroc, in plus fata de asta o replica de S II nu ofera cine stie ce performanta si daca o procuri la second-hand nu trebuie sa scoti din buzunar mai mult de 70-100 de Lei Replicile de S2 au doar Java, o replica de S5 e mai avansat. Asiaticii find destul de inteligenti sa copie orice, au reusit si S5-ul sa il faca sa fie exact cu cel original de ce? pentru ca o replica de S5 are procesor MTK si variaza de la Single Core 1 Ghz, Dual Core undeva in 1, 3 Ghz si Quad Core au reusit sa copie pana si air-gesture deci sunt destul de impresionante. Touch-screen-ul este din sticla ai senzori de proximitate, Android 4.1.2 sau 4.3.1 si chiar 4.4.2 cele cu procesor quad-core se misca fluid deci nu faci diferenta la original si replica pana si bateria e la fel si chiar accesoriile huse silicon, s-view au compatibilitate pe replici desi atunci cand se strica o pui in vitrina si te uiti la ea. Sper ca ti-am fost de ajutor Funda?

| KevinPrince explică (pentru Komarov):

Scuze daca nu am specificat..am spus s2 original..si s5 copie

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU-ţi recomand să cumperi "replica" ( fie şi "copie fidela 100 %" ) nici unui model de telefon deoarece nimeni nu-ţi poate "garanta" performanţele acelor modele şi vei avea diverse probleme ( nefuncţionare, defecte, nu vor rula unele aplicaţii/jocuri, etc. )...

Deci, evident, rămâne Samsung Galaxy S2 original happy

Toate cele bune.

| MihaelaCarbunaru a răspuns:

Samsung galaxy s2 normal ca este mult mai bun decat o copie http://bit.ly/1y8BwpB

| LoveIsNotForMeeee a răspuns:

Samsung Galaxy S5
E mai bun pentru. ca are mai multe aplicati si mai multa memorie

| AnimatedSignature a răspuns (pentru LoveIsNotForMeeee):

A zis ca e copie, depinde de care.