| cobra15 a întrebat:

Salut, care dintre cele 2 rezolutii este mai buna? 480 x 800 sau 960 x 540

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Depinde de tipul ecranului (IPS, SuperAmoled.). Daca vrei rezolutii mari cauta telefoane cu ecran SuperAmoloed, altfel imaginile si scrisul nu vor arata prea bine, asta deoarece Androidul este conceput in jurul rezolutie de 480x800. Aici se vor vedea foarte bine iconitele, fotografiile, scrisul. Daca vrei un telefon obisnuit, 480x800 e cea mai buna, daca vrei mai mare cauta telefoane cu display de calitate.

| cobra15 explică (pentru horia2012):

Aha, voiam sa fac o comparatie intre 2 telefoane si nu stiam care dintre ele este mai bun la capitolul acesta

| horia2012 a răspuns (pentru cobra15):

OK.

3 răspunsuri:
| MadalinPelea a răspuns:

Salut.Depide de rezolutia ecranului pe care il folosesti.Dar normal 960 x 540 este mai buna!