| Castielo a întrebat:

Care e treaba cu oferta de la Orange ca nu inteleg. Cu 5 euro incarci cu 2000 de minute sau sms-uri ( cum vine asta? ). Trebuie sa aleg intre minute si sms, sau le primesc pe amandoua?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU alegi nimic : opţiunea cuprinde 2000 "unităţi" - indiferent că trimiţi un sms sau vorbeşti un minut, ţi se SCADE 1 "unitate" ( din cei 2000 ).

Deci sunt 2000 de minute cumulate cu sms-uri, indiferent ce foloseşti.

Spre exemplu : poţi trimite 450 de sms-uri şi vorbeşti restul de 1550 minute ÎN reţea!

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
In oferta actuala, resursele sunt comune. Exemplu: daca ai efectuat un apel de 1 minut, din cele 2000 de minute sau SMS vei ramane cu 1999 de minute sau SMS, daca ai expediat si un mesaj scris, vei ramane cu 1998 de minute sau SMS.
O zi buna,
Orange Helpers

| KiDutZZu21 a răspuns:

Pai da cu 5 eurocredit incarcati pe tel iti iei optiune cu 2000 minute si 2000 sms in retea, le iei pe ambele, nu trebuie sa alegi.