| Mihailupuleasa a întrebat:

Cartela mea sim este blocata pe 3G si nu merge deloc pe 4G.
Am iphone x si daca incerc alta cartela de la acelasi operator am 4G.
Am fost la ei si mi-au schimbat numarul pe alta cartela, dar tot asa ramane blocat.
Am incercat sa ii dau restart, sa il las pe mod avion un timp, sa stau cu o alta cartela cateva ore si tot nimic. Mereu ramane cartela asta pe 3G.
Daca stie cineva cum sa rezolv asta sa imi spuna.
Am pus cartela mea si in alte telefoane si tot pe 3G ramane

4 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Cartela este 3G si nu 4G. Cand ti-au schimbat cartela, sigur ti-a dat 4G?

| Mihailupuleasa explică (pentru Yuoia):

Da. Cartela este de 4G. Dupa ce mi-am reincarcat cartela a ramas blocat pe 3G

| cfrtobias a răspuns:

Poate n-ai semnal bun acolo unde incerci cu cartela...

| Mihailupuleasa explică (pentru cfrtobias):

Stiu sigur ca am. in plus am fost si in centru cu cartela asta unde ar trebui sa am full 4G