| Ced7 a întrebat:

Caut un telefon sub 1000 lei, dar sunt cam pretentios. Vreau: 13mpx camera principala, 2-5 mpx camera frontala, autonomie buna a bateriei, durabilitate (vreau sa il folosesc cel putin 3-4 ani), diagonala 5-5.5" si evident, performanta pe partea de browsing si gaming (de preferat procesor Qualcomm Snapdragon, quad-core, frecventa cam 1.5 mhz).
Am gasit 2 telefoane care corespund oarecum cerintelor mele: Xiaomi Redmi Note 4g si Allview Viper S, dar astept si parerile voastre.
Mersi anticipat!
Dau FUNDA!

4 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Eu zic să mai pui 300-400 de lei şi ia un LG G2. Are caracteristici asemănătoare cu Samsung Galaxy S5. Poţi să faci o comparaţie între cele 2 pe un site.

| vladionut94 a răspuns:

Mai pune tu niste banuti si cumparati un Samsung note 2 sau ceva Allview soul 1 sau 2

| Gabriel_Sergiu_1986 a răspuns:

Http://www.gsmarena.com/wiko_highway_4g-6795.php vuite aici un telefon care da clasa si la Samsung si la multe altele in Italia se gaseste la 249 euro, iti garantez ca tuna in tot jocuri filme muzica - filmeaza si face poze bestiale

| Ced7 explică:

Ideea e ca nu imi place deloc design-ul Allview (cu exceptia celui mentionat), iar in ceea ce priveste Note 2 e deja invechit, iar ca specificatii nu e cine stie ce.
Multumesc oricum pentru sfat, dar mai astept si altele.