| AmxMod a întrebat:

Salut, ce am vrut sa zic face comanda la media galaxy la s4? i9500. credeti ca se mai ieftineste pana de craciun? s4 inainte era 15 milioane si ceva si acuma s4 este 1.679, 90 lei credeti se mai ieftinesc pana de craciun, si oricum modelu asta i9500 n-ar trebuii sa fie mai ieftin?

Răspuns Câştigător
| AmxMod explică:

Ce am recomandat eu in link e fix i9505 numai ca vine cu android 4.4.2 din fabrica(am explicat) ca in rest e identic.

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ai rabdare. Si vrei musai i9500? Asa nu iti place?(e fix s4 dar cu 4.4.2 direct din fabrica): http://bit.ly/1xS4qs9?

| AmxMod explică (pentru sltlp):

Bada ami place, inca ceva care s4 are octa core?

| sltlp a răspuns (pentru AmxMod):

I9500 e cel cu octa-core. Dar nu inteleg de ce vrei musai octa-core. Pentru ca nu functioneaza niciodata toate 8. Fie merg 4 alea slabe, fie 4 alea mai performante(se pot activa toate dar pierzi garantia si o sa se incalzeasca extrem). Ca si performanta doar is tot cam pe acolo ambele(ma refer in practica, ca in teste la 3d spre ex octa-ul e mai performant, dar cum pe piata poti sa vezi si tu, majoritatea is cu adreno, diferenta aia care era pe plus devine egala cu zero deoarece dispare optimizarea).

| AmxMod explică (pentru sltlp):

Deci ami recomanzi cel care mi l-ai dat tu? dar de asta ce parere ai SGS4 i9505?

| AmxMod explică (pentru AmxMod):

Ce mi-ai dat tu in link i9515

| sltlp a răspuns (pentru AmxMod):

Of, explic DEGEABA. ti-am zis ca 9505 e idem(99.9%) cu 9515, ti-am explicat si diferentele, ce nu intelegi

| AmxMod explică (pentru AmxMod):

Ce am recomandat eu in link e fix i9505 numai ca vine cu android 4.4.2 din fabrica(am explicat) ca in rest e identic.

| CM7YRE a răspuns:

Opteaza pentru un I9505 la 1600 ron http://bit.ly/1sI6i3g sau asteapta pana pica Black Friday.