| IngerasulMicut a întrebat:

Ce antivirus aveti voi la telefon? Ce parere aveti despre el? Care e mai bun?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Kaspersky, Bitdefender, Panda, Avast, AVG, ESET, Sophos. Toate acestea au versiuni gratuite.

De asemenea, pentru Android poti folosi mai multi antivirusi in acelasi timp, nu se lupta intre ei. Toti producatorii mari de antivirusi fac si antivirusi pentru mobil. Nu e nevoie sa le cumperi, faci manual aduceri la zi si scanari.

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Am B antivirus și nu am viruși în telefon. Pot spune că sunt mulțumit, deoarece nu am viruși și am telefonul de 3 ani ( da, am instalat și hack-uri ).

| Sn4k3 a răspuns:

N-am

| gabicoo a răspuns:

Dacă descarci aplicații doar din magazinul oficial Google Play Știre (Magazin Play) nu ai nevoie de antivirus.
Totuși doar pentru a scana de viruși aplicațiile nou instalate și cardurile micro SD poți instala Bitdefender Free pentru că : nu consumă resurse nu are acces la numerele de telefon din agendă și nu controlează traficul de internet. Scanează în cloud aplicațiile nou instalate și cardul micro SD.
Dacă vrei un antivirus cu mai multe funcții recomand Avast Free sau AVG Free, dar astea cam mănâncă bateria și îngreunează telefonul.
Succes!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Am vrut să scriu Google Play Store!

| XYZ02 a răspuns:

Nu ai nevoie de un antivirus atat timp cat nu piratezi nimic, apoi mai exista aplicatii de genul Aptoide, Popcorn Time, etc... care din nou cred ca sunt destul de sigur.
Oricum ideea este ca foarte putin probabil sa foloseasca cineva un antivirus.

| funnymind a răspuns:

Nu exista antivirus care sa lucreze in timp util. Programele antivirus sunt construite DUPĂ semnăturile deja existente in trafic.
Cea mai buna protecție ține de bunul simt al navigării online si al instalării aplicațiilor.

| Mascarici07 a răspuns:

Orice antivirus este bun atata timp cat prezinta un rating mare pe Google Play.