| adrianbestboy98 a întrebat:

Salut,ce ati alege dintre Xiaomi Redmi Note 2 vs Samsung Galaxy Grand Prime

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| CVane a răspuns:

Clar Xiaomi, are tatal meu Grand Prime si din ce l-am bunat merge destul de greu.

| adrianbestboy98 explică (pentru CVane):

La mine are mama dar am analizat si specidicatiile mai in detaliu si xiaomi o fi el de la o firma mai putin cunoscuta dar are specificatii de top happy

| CVane a răspuns (pentru adrianbestboy98):

De fapt Xiaomi e o firma destul de buna, si aici clar nu isi avea rostu comparatia intre cele 2 deoarece Redmi-ul castiga, din ce am citit si eu despre Xiaomi, romanii au numai si numai cuvinte de lauda.

| adrianbestboy98 explică (pentru CVane):

Ii bine atunci happy am vazut un model cu hexa core si pret bun nu ma pot plange de el

| adrianbestboy98 explică (pentru CVane):

Eu vazusem samsungu la mama dar mi-a zis tata ca uite ce bune sunt xiaomi si am zis sa intreb ca vreau un telefon nou ca acum am s3 mini si practic nu il mai suport se blocheaza intruna at wits' end are tot ce imi doresc eu(Design Frumos, Ecran Mare de 5.5",Baterie Calumea, Performante De Top) deci la xiaomi raman, in plus are si un pret farte foarte bun pentru ce performante are sunt si unele modele de Samsung bune dar la low buget nu gasesti

| Blindeye a răspuns:

Samsung. Rămân de părere ca, în ciuda specificațiilor asemănătoare, eu ma simt mai bine știind ca am un vârf de gama. Cumpăra de la cei mai buni pentru ca nu vei regreta.

| adrianbestboy98 explică (pentru Blindeye):

Nu prea is specificatii asemanatoare ecranu 1080 x 1920 vs samsungu care are 540X960, processoru Octa-core 2.2 GHz VS Quad-core 1.2 GHz am intrebat mai multi prieteni si mi-au zis ca samsunu ala nu merita si ca amblele telefoane sunt la acelasi pret pot sa iau Xiaomi in ciuda faptului ca e chinezesc si mai putin cunoscut ca samsungu are specificatii bune si chiar am primit unu in mana sa ma joc si imi place

| Blindeye a răspuns:

E alegerea ta. Pentru mine, telefonului poate sa ii ia 10 minute sa deschidă o pagina, dar dacă este de la o firma cunoscuta eu ma simt bine. Asa sunt eu...Samsung e Samsung și va rămâne asa.

| BhepGameingYTB a răspuns:

Eu aleg Samsung Galaxy Grand Prime. Stiu cum merge Samsungul deoarece am si eu unul. Sper ca te-am ajutat!

| adrianbestboy98 explică (pentru BhepGameingYTB):

Si eu am Samsung galaxy s3 mini se misca prost dar m-am uitat mai bine la specificatii si ecranu e 1080p fata de 540x960