| MaxKiller911 a întrebat:

Ce este CYANOGENMOD?

Răspuns Câştigător
| yourFanta a răspuns:

Este un custom rom care iti imbunatateste telefonul, adaptand o versiune de android care in mod normal nu exista pentru un anumit telefon, schimbandu-i looku si chiar si overcloock.dar nu este in totalitate stabil.

4 răspunsuri:
| girl28 a răspuns:

Buna.Cyanogen nu este nici de cum un program. Este efectiv soft-ul cu totul, adica tot android-ul. Este o mare echipa care se ocupa de asa ceva, pe gratis e drept, insa pentru ai ajuta s efac donatii. Ce fac ei, pai creeaza rom-uri care odata puse pe telefon iti vor da voie sa pui teme, sa accentuezi efectele la sunet(Bas etc, insa e ok, nu din soft, gen power amp, calitatea nu se compara). De asemenea, e si mai bine optimizat, telefonul miscandu-se mult mai bine.

| Alexx15 a răspuns:

Cyanogenmod este un custom ROM pentru android care simuleaza androidul pur. Pentru a-ti schimba ROMul trebuie sa ai telefonul root-at.