| Laurentsiuu a întrebat:

Ce imi recomandati HTC One Mini sau HTC Desire 500?

Răspuns Câştigător
| hypentakill a răspuns:

HTC One Mini deoarece:
Procesor mai bun (Qualcomm Snapdragon 400 vs Qualcomm Snapdragon 200 ) deci are benchmarks mai bune ( Quadrant : 6, 048 vs 5, 385; Linpack: 320 vs 115) chiar daca HTC One Mini are un dual core. GPU este mai bun (400 MHz, Qualcomm Adreno 305 vs 200 MHz, Qualcomm Adreno 203). Au acelasi RAM dar ROM diferit (16 GB vs 4 GB dar Desire 500 are slot microSD). HTC One Mini poate filma la 1080p vs 720p. Volumul audio maxim este mai mare ((Voce)68 dB vs 60.7 dB; (Redare muzica) 68.7 dB vs 62.5 dB. HTC One Mini are giroscop si compas functii pe care HTC Desire 500 nu le are. Si nu in ultimul ran HTC One Mini are Gorrila Glass lucru pe care HTC Desire 500 nu il are.

6 răspunsuri:
| raduradu2014 a răspuns:

HTC One Mini

Răspuns utilizator avertizat
| atomescu a răspuns:

Salut,

Eu iti recomand HTC one mini iar principalul motiv pentru care iti fac aceasta sugestie este procesorul mai performant al telefonului HTC.

Il gasesti aici: http://bit.ly/OpNuc5 la un pret destul de bun!

O zi buna!

| Caty2000 a răspuns:

One mini

| Ronaleo a răspuns:

One mini e mai bun, insa dai o groaza de bani, mai bine iti iei un S3 la acelasi pret. In plus la s3 esti sigur ca va primi mereu update-uri la versiunea de android. Astea de la HTC au preturi oscilante, intr-un loc il gasesti cu 1300 si in alta parte cu 2300. Ia-ti s3 e mult mai bun la acelesi pret.