| eduardpetrolistul a întrebat:

Ce imi recomandati intre Samsung j6 2018 si Huawei p Smart? Sa mearga fluid aplicatiile,jocurile, fara lag, stiu ca Samsung are avantaj cu superamoled-ul si detectarea faciala.

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Hai ca ai vorbit si tu...ce brand este mai Samsung, unul care umfla pretul cat pot ei de mult, doar pentru ca "este Samsung". Nu inteleg de unde rahatul ca asta telefoanele din China nu sunt bune...Atat Huawei cat si Xiaomi sunt 2 firme extraodinare si sunt din China, desii trebuie sa recunosc ca si Huawei a dat-o in bara in ultimul timp
Cat timp Samsung umfla pretul telefoanelor cat pot ei de mult XIaomi de ex nu face profit de pe urma telefoanelor lor, tocmai din cauza asta sunt si atat de ieftine, nu ca ar fi ele proaste.Singurul profit il face de pe urma MIUI (Custom ROM-ul lor) si alte parteneriate

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Samsung j6 2018

| sierra1 a răspuns:

Samsung e brand de brand - nu chinezism

uite aici cum arată comparația:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9203&idPhone2=8961

| eduardpetrolistul explică (pentru sierra1):

Să merg pe Samsung

| sierra1 a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

Asta aș fi făcut și eu

| Bogdan70001 a răspuns (pentru sierra1):

Hai ca ai vorbit si tu...ce brand este mai Samsung, unul care umfla pretul cat pot ei de mult, doar pentru ca "este Samsung". Nu inteleg de unde rahatul ca asta telefoanele din China nu sunt bune...Atat Huawei cat si Xiaomi sunt 2 firme extraodinare si sunt din China, desii trebuie sa recunosc ca si Huawei a dat-o in bara in ultimul timp
Cat timp Samsung umfla pretul telefoanelor cat pot ei de mult XIaomi de ex nu face profit de pe urma telefoanelor lor, tocmai din cauza asta sunt si atat de ieftine, nu ca ar fi ele proaste.Singurul profit il face de pe urma MIUI (Custom ROM-ul lor) si alte parteneriate

| sierra1 a răspuns:

"Hai ca ai vorbit si tu"

să ințeleg că ești chinez?

intre cele 2 de care a intrebat userul, Samsung-ul e mai IEFTIN cu cca 300 lei! Si atunci care e problema? Sau n-ai auzit cumva de cerere-ofertă

| Ssssmokin a răspuns:

Huawei P Smart. Are o densitate mai mare a pixelilor(1080x2160) pe cand samsungul este doar HD(720x1480). Desigur, samsungul vine cu un amoled ceea ce va garanta o luminozitate mai buna si culori mai vii, insa si LCD-ul este de ajuns avand in vedere ca are o densitate mai mare a pixelilor.
Procesorul este mai puternic pe Huawei, fiind un octa-core de 2. 36GHz si respectiv 1. 7GHz. Huawei-ul vine cu 2 camere si cred ca fingerprint-ul iti este de ajuns. Sa cumperi varianta cu 4GB RAM si 64GB stocare. Acel 1GB RAM fata de versiunea cu 3GB o sa faca diferenta.