| maphiotul a întrebat:

Salut.
Ce inseamna power delivery (pd) la bateriile externe pentru telefoane?
Cum se foloseste si la ce ma ajuta?
Vreau un raspuns practic nu chestii stiintifice sau link-uri de direcționare.
Mersii

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

PD e standardul de incarcare folosit de acea baterie. E relevant pentru ca sunt unii producatori care folosesc propriul standard de incarcare rapida.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Inseamna ca iti poate incarca telefonul mai repede ca una care nu are power delivery. Mai ales daca telefonul tau are incarcare rapida.

| maphiotul explică (pentru Wr3nch):

Da,telefonul are incarcare rapida
Dar incarcarea rapida la bateriile externe eu stiu ca e fast charging sau scrie pe el 18w parca
Cred ca PD e altceva

| Wr3nch a răspuns (pentru maphiotul):

PD e standardul de incarcare folosit de acea baterie. E relevant pentru ca sunt unii producatori care folosesc propriul standard de incarcare rapida.