| Norbert97 a întrebat:

Salut, ce parere aveti despre S4 gt-i9515 cu android lollipop 5.0.1? La mine asa a venit instalat pe el la voi cum se comporta telefonul? Eu am niste probleme cu el de exemplu nu ma tine bateria deloc iar camera focalizeaza cand apuca el si are momente cand face puting lag abia am 4 aplicatii instalate pe el. Sa trec inapoi pe 4.4.3 Jelly bean? Oare pierd garantia daca fac eu singur update la el?

1 răspuns:
| TheVice a răspuns:

Și eu am S4.Nu pot sa zic ca bateria rezistă considerabil iar când pornesc datele mobile, TEROARE se descarca iritant. Dacă ai garanție la telefon probabil o sa-ți schimbe bateria(eu cu ajutorul garanției am schimbat bateria, în mare parte utilizatorii de s4 se plâng de baterie)Da-I resetare din fabrica și încearcă sa nu folosești telefonul când îi la incarcat (Așa mi s-a stricat bateria la un telefon și un prieten se plângea ca nu îl tine bateria, spunandu-mi ca îl folosește în timpul incarcarii). Dacă faci update la el nu cred ca afectează garanția, așa ar trebui. (Doar distrugerea fizica a telefonului afectează garantia)Sper ca te-am ajutat.Da-mi o funda dacă te-am ajutat intr-un fel. Spor cu telefonul!