| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce părere aveți despre telefonul Allview x4 soul?

Și ce părere aveti despre Allview în general, nu am mai cumpărat genul ăsta de telefoane și am găsit telefonul acela și pare destul de ok.

Dar am mai auzit că nu se pot dezinstala aplicațiile care vin odată cu telefonul și ar ocupa mult spațiu și degeaba ar avea un mediu de stocare mare...

Ofer fundă răspunsului cel mai detaliat și util!

Răspuns Câştigător
| Mihaelablabla a răspuns:

Am avut si X1 Soul si X3 soul. display-ul se sparge repede si e foarte scumpa inlocuirea laughing iar daca il scapi si nu se sparge, marginile se prapadesc.
in rest, design-ul telefonului e fain si se misca bine. dar clar nu merita banii aia, in cel mai rau caz vei da un sfert din ei la reparat daca se sparge.
Choose wisely.

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu recomand Allview. Sunt cele mai proaste telefoane, se blocheaza ( ingheata ecranul ), iar caracteristicile sunt numai pe hartie. Am avut Allview. S-a stricat in 9 luni, iar bateria se umflase. Nu gaseam wifi nici daca stateam lipit de router, functia dual sim e varza, in jocuri ruleaza greu ( in lag ), bateria se descarca repede, in cazul fotografiilor plangi. De ex eu dupa ce realizam o poza cerul imi aparea cu nuante de mov si albastru. Am lucrat la o firma de curierat in depozit si in fiecare noapte veneau sute chiar mii de telefoane si tablete destinate visual fan ( service Allview). Mai bine i-ati altceva. De ex. eboda. Am un telefon eboda de doi ani si e functional inca. Bine, recunosc ca la eboda s-au rupt tastele de volum inca de acum un an si nu am trimis in service pentru ca nu am vrut. Dar este functional. Ruleaza perfect si in jocuri de dimensiune mare. ( Real Racing 3 de ex ). Poze perfecte de 5MP. Nu rebuturile de Allview. Am si Samsung. Iti recomand si Samsung. Cel mai batran Samsung al meu implineste 2 ani pe 30 Octombrie ( Samsung Core Prime ). Si acum il folosesc ( printre altele, ca am o multime ) si ce am schimbat la el au fost incarcatoarele si folia de sticla. Si Huawei am auzit ca sunt de calitate.

Nu Allview. Daca tii la banii tai, NU ALLVIEW.

| Bk201 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce model de Allview ai deținut în trecut?

| Ailenei_Eliza_Alexandra_1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde de cum ai grija de telefon!

| BIoody a răspuns (pentru anonim_4396):

Moneda pentru raspunsul asta?big grin
Mai e si reclama, ok am intales, acel moderator TPU care ti-a acordat-o probabil a avut si el un Allview la randul lui si a intalnit aceleasi probleme, dar mna, nu zic ca nu ai dreptate, dar sunt o multime de raspunsuri care merita o "moneda" sau chiar mai multe pentru un raspuns cu adevarat bun, dar hei csf, asa e la noi, ce e bun nu e luat in calcul, doar turma big grin

| anonim_4396 explică (pentru BIoody):

Frustrat.

| BIoody a răspuns (pentru anonim_4396):

E doar o parere dragule happy

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bagi o cartela de memorie de 16-32Gb si nu mai ai probleme cu spatiul de stocare.
Telefonul e bunicel, concureaza cu multe alte telefoane de categoria lui.
Daca-i folosesti o husa si are folie de sticla atunci poate avea si viata lunga.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Allview e cel mai prost telefon din lume!

| BIoody a răspuns:

Corect

| asperger3 a răspuns:

Am avut si eu Allview a5 smiley si a fost varza, in mai putin de un an, nu mai puteam folosi touch-ul...