| alexxxxxxxxxx a întrebat:

ce sa aleg dintre Nokia lumia 520 si Samsung s3 mini?
si de ce?
as merge pe s3 mini pentru sistem,ecran, camera frontala chiar daca e de 0.3 mpx
as merge pe lumia 520 pentru camera(poate sa focalizeze in video)si s3 mini nu poate
si pretul lui lumia 520 este mai mic
CE SA ALEG?

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

S3 mini e unul din modelele ce merge mult in service. eu cunosc cateva persoane care au avut probleme si nu o data.
din exemplul ce il dai tu, as alege Nokia.
sau alege un alt model de Samsung.
bafta.

| AndreiM77 a răspuns:

Ca utilizator de Lumia520, ți-l recomand 100%! Fața de S IIImini este mult mai stabil, camera poate sa filmeze HD la 720p! Procesorul este puternic, bateria ține in jur de 4 zile daca nu stai pe el mult timp, ecranul este mai mult decat superb, se vede foarte clar, si are culori foarte vii, daca il dai la luminozitate maxima o sa te doara ochii! Este stabil, se misca bine si in plus fata de ce ofera android nu are VIRUSI!
Si daca iti place sa te joci, nu te ingrijora, Asphalt 8 merge impecabil!
S 3mini este un telefon bun, escranul este amoled, are memorie interna de 8GB ca la Lumia 520, camera are 5mp cu ledflash. pentru ce are este foarte bun.
Recomandarea mea: ale Nokia Lumia 520! Pentru ceea ce face merita.

| alexxxxxxxxxx explică:

Am vazut ca s3 mini are o grafica superba în real racing 3? la grafica eu zic ca e mai bun s3 mini, plus ca are 1 GB memorie ram, dar tot nu m-an hotarat.Mai dati-mi motive va rog!

| AndreiM77 a răspuns (pentru alexxxxxxxxxx):

Are 1GB de Ram din urmatorul motiv:
Androidul consuma memorie ram pe paine, cei de la google au facut un sistem greoi, consuma multe resurse fata de windows phone si IOS.
Nu te ingrijora daca lumia520 are 512 mb de ram, pentru ca nu are nevoie de mai mult, eu am jucat si asphalt 8 pe acest telefon si am ramas pur si simpu surprins, nu am crezut niciodata ca un astfel de telefon este asa de puternic incat sa duca un astfel de joc, grafica? fara cuvinte, toate detaliile sunt foarte clare, am jucat jocul acesta si pe PC, dar mai bine a mers pe telefone si in plus, este si cel mai important motiv si cel mai de incredere ca sa iti ei acest telefon este urmatorul argument:
Compania de telefonie Nokia a fost lidera pe piata telefoanelor mobile timp de 14 ani! Sunt experti in a fabrica telefoane, folosesc cele mai bune materiale. De cand a aparut Apple si Samsung pe piata telefoanelor este adevarat ca Nokia nu mai ocupa acest loc, dar sa fim seriosi, liderul pe piata telefoanelor mobile ba cand este Samsung, ba cand este Apple sau alt brand, nimeni nu a doborat recordul lui Nokia si nici nu il v-a dobora vreodata dupa cu vad ca se misca lucrurile, si mai ales Nokia este cumparat de Corporatia Microsoft, aceasta companie o sa il ridice pe Nokia iar pe locul sau care a fost oadata.

| alexxxxxxxxxx explică:

Totusi,nu am mai avut telefon cu Windows Phone și nu știu, dați-mi un video bun sa vad cum se mișcă asphalt 8 în jocuri cu grafica buna! nu știu cu sa ii dau funda!

| alexxxxxxxxxx explică:

Scuze, cum se mișcă în asphalt 8 și în jocuri am vrut sa spun

| Solutionistul a răspuns:

Hei! Eu as alege 530! laughing Pentru ca e mai bun decat amandoua

| AdyColt a răspuns:

S3.