| JohnnyR0 a întrebat:

Ce sa aleg dintre un SAMSUNG GALAXY A6 (2018) 32gb VS. HUAWEI P SMART (2018) 32gb?
Stiu ca Huawei-ul este putin mai vechi, dar mai puternic.

7 răspunsuri:
| Gabriel_Ianis_2000 a răspuns:

Am eu a6 2018 si pot spune ca nu este bun de nimic

| unnumeblablahahdnsbnsns a răspuns:

A6 2018 clar. nu stiu in ce lume traiesti, dar a6 este mult mai bun decat Huawei p smart.

| JohnnyR0 explică:

In principal m-ar interesa in jocuri cum se misca. In special in PUBG

| sierra1 a răspuns (pentru JohnnyR0):

Doar cizmarii vor spune că A6 e "subțire". Nu mai ai ezita, Samsung e brand serios

| CeFaMa a răspuns:

Telefoanele seamana foarte mult. A6 e putin mai bun la poze, dar P Smart e mai ieftin.

| MarcuV1y5 a răspuns:

Huawei are o performanță mai bună, dual camera, 4G pe mai mai multe benzi. Samsung este puțin mai slab, are o singură cameră, dar în schimb camera frontala este mai bună, bateria va tine mai mult din cauza ca este super amoled.
Dacă vrei performanță în jocuri iti recomand Huawei. La camera foto nu stiu ce sa zic. Samsung are o camera de 16 mp dar este singură, Huawei are dual camera dar este de 12 mp, cel mai probabil cea de la Huawei va face fundalul blurat iar cea de la Samsung nu. Deci cumva ajung la concluzia ca daca vrei telefon doar pentru fotografii clare fără fundal blurat, stat pe retele de socializare si Youtube iti recomand Samsung. Din câte am vazut Huawei-ul respectiv este mai ieftin. Eu tind spre jocuri dar si sa am si o camera mai bună. Samsungul eu cred ca va tine si PUBG pe cele mai joase setări fără mari probleme. Personal iti recomand Samsung. Oricum diferenta dintre telefoane este doar de aproximativ 5 luni. Am un Samsung J8, este bun la jocuri si face poze excepționale. Ai putea sa achizitionezi un Samsung A6+ care are camera duala mai buna ca Huawei respectiv, o baterie mai buna si o camera de selfie tocmai de 24 MP. Trebuie să vezi si firele de păr? Un pic mai scump dar eu cred ca merita.

| JohnnyR0 explică (pentru MarcuV1y5):

Sincer chiar nu am nevoie de camera foarte buna avand in vedere ca nu prea fac poze. Am nevoie doar sa pot rula jocurile noi fara lag, sa ma uit pe Youtube si pe retele de socializare. Si avand in vedere ca am un buget cam mic nu prea pot sa aleg alte variante. Oricum multumesc pentru parere!