| Neata_Marius_1994 a întrebat:

Ce se poate intampla daca instalam aplicatii apk descarcate dupe google ci nu dupe google play?

Răspuns Câştigător
| Silent3025 a răspuns:

...acele aplicatii pot sa contina virusi dar din cate am vazut si pe google play au existat si exista aplicatii virusate sau care isi bat joc de cei care le instaleaza. Crezi ca aplicatiile din google play sunt mai sigure? citeste aici un exemplu (poti citi pe net multe alte exemple) http://playtech.ro/......a-vnzari/. Virusi pot face "abonarea utilizatorilor la diverse pagini şi servicii fără ştirea lor, respectiv trimiterea de mesaje SMS şi apelarea unor numere de telefon cu suprataxă, în scopul realizării de profit" si multe alte lucruri.Pe google play cam 0, 1% din aplicatii contin virusi sau malaware deci oricum sunt mai sigure decat de pe alte siteuri torenti etc.Citeste aici: http://itcmedia.ro/......ogle-play/

1 răspuns:
| Stoleru_Andrei_1975 a răspuns:

Nu se intampla absolut nimic doar ca diferenta e ca acele aplicatii pot contine virusi adica nu-s sigure iar cele de pe google play is sigure si scanate si iar scanate de virusi si nu au deci daca iti iei ceva de pe google ti-l iei pe riscul tau happy funda?