| Dumbi a întrebat:

Ce telefon imi recomandati dintre Samsung A5 2017, Asus Zenfone 3 Max ZC520TL sau Asus Zenfone 3 ZE520KL?
Daca imi iau al 3 lea model cu carcasa Sapphire Black, pot sa ii schimb carcasa cu una normala? Si cea Sapphire Black se zgarie repede?

9 răspunsuri:
| Daniel9988 a răspuns:

A5 e cel mai bun.Nu lua teapa cu telefoanele de la Asus.or fi producand ei laptopuri bune, dar la telefoane sunt varza murata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel9988):

Trist ca spui asa ceva de telefoanele Asus, mai incerca.

| Dumbi explică (pentru Daniel9988):

Asus concureaza cu Samsung si zici ca are telefoane slabe?laughing Sor'mea are telefon Asus, dar eu vreau un model mai bun, si nu stiu care dintre ele e cel mai bun… Varza murata, auzi…laughing

| Daniel9988 a răspuns (pentru Dumbi):

Am avut Asus un an si i.a cedat bateria.

| Dumbi explică (pentru Daniel9988):

Depinde de model, de cum il folosesti, sor'mea il are de un an si sta nonstop pe el si nu a avut o problema…

| Daniel9988 a răspuns (pentru Dumbi):

A fost zenfone 2

| Dumbi explică (pentru Daniel9988):

Ea are Zenfone 2 Laser ZE500KL… Era atunci 800-900 de lei, l-a luat de urgenta ca s-a dus placa de baza, si s-a enervant si a spart si display-ul laughing.

| OnePiece a răspuns:

Zenfone 3. A5 2017 sincer e doar putin mai bun decat P9 lite.

| Elynad a răspuns:

Salut,
Vorbesti despre trei telefoane din care unul, adica Samsung A5 2017, este dintr-o categorie de pret diferita.
Toate cele trei au 3 GB RAM si de asemenea procesoare Octa-Core dar modele diferite de la Qualcomm si Exynos.
Diferente mai mari sunt in cazul ecranului, cele AMOLED fiind net superioare fata de IPS.
Dimensiuni apropiate, 5, 2 - 5, 5 inch.
Clasamentul in opnia mea ar fi urmatorul:
1. Samsung A5 2017
2. Asus Zenfone 3 ZE520KL (pentru ca are procesorul mai bun)
3. Asus Zenfone 3 Max ZC520TL
Am folosit pentru a ma informa http://www.gsmreview.ro/......eri-10284/ are in partea de jos caracteristicile importante si pot fi vazute toate telefoanele cu acele caracteristici, merg filtrate dupa pret, etc.
Arunca si tu o privire si poate gasesti ceva mai interesant.
Pentru ca s-a discutat aici si despre branduri, confirm si eu ca s-au schimbat multe in ultimii ani si drept dovada sunt cateva telefoane chinezesti care sunt prezente in mai toate topurile. La bugete limitate telefoanele Xiaomi sunt imbatabile iar la bugete mari OnePlus inca se mentine in topuri. Pleci de la buget si vezi ce iese...
PS. Nu lua telefon ca sa ii schimbi carcasa. Ia unul sa-ti placa din prima! De zgariat se zgarie cam toate carcasele, depinde de modul in care e utilizat si protejat telefonul. Pe carcasele lucioase se vad mai usor zgarieturile, este adevarat.
Iti doresc sa faci o alegere buna!