| AlexsAlex a întrebat:

Salut ce telefon imi sugerati sa iau? care este mai bun si de ce este mai bun? Telefon mobil Allview A5 Quad. Sau Telefon mobil Samsung S7580 Trend Plus

Răspuns Câştigător
| KeepcalmandloveToto a răspuns:

Allview nu ti-as recomanda, pentru ca nu e firma de durata.Un coleg a avut si i s-a stricat dupa vreo 4 luni. Mai bun Samsung... Poti sa incerci cu un S3 mini la eMAG este acum 541 lei.

4 răspunsuri:
| Scorpiel a răspuns:

Allview A5 Quad

| Happppy1 a răspuns:

Eu iti recomand Allview. Eu am Allview P5Duo cu 512mb RAM si procesor Cortex A7 Dual Core si merge foarte bine, deci P5 Quad, care are 1gb RAM si procesor Cortex A7 Quad Core banuiesc ca merge si mai bine.
pot sta pe net ca pe computer o gramada fara sa se blocheze sau sa mearga incet, pot vedea si filme DECENT pentru ca rezolutia ecranului este destul de buna. Se pot juca si jocuri foarte ok, doar la anumite aplicatii se mai blocheaza. Camera la P5 Duo este de doar 3, 2 mp, dar P5Quad are 8mp.
Deci, avand in vedere ca P5 Duo este o versiune mai "proasta" decat P5 Quad si merge bine, inseamna ca P5 Quad merge cel putin la fel de bine ca ce am spus eu mai sus.
Un singur - ar fi ca are Android 4.1, nu 4.2.

| Happppy1 a răspuns:

Si inca un plus pe care am uitat sa-l mantionex este design-ul.

| agentclanc21 a răspuns:

Amandoua sunt foarte bune. Daca iei telefon pentru jocuri iti recomand Samsung-ul dar daca il vrei pentru poze, filme si multimedia iti recomand Allview.
Sper ca te-am ajutat.